Fa csomagolási hulladék
Cégünk az alábbi fa hulladékokat veszi át:
- Csomagolási fa hulladék ( fa raklap, dobozok)
- Tisztított, levélmentes rönkfa, ágak
- Kezelt fa hulladék ( laminált, festett)
A fát, mint nyersanyagot az emberiség õsidõk óta sok mindenre használja. Elégeti, hogy világítson, hõt termeljen vele, mechanikai tulajdonságait kihasználva eszközöket, jármûveket, épületeket hoz létre belõle, kémiai átalakításokkal faszenet, cellulózt, gyógyszereket, egyéb vegyi anyagokat gyárt belõle. A kitermelt fát sok hagyományos mesterség mellett elsõsorban a faipar és a vegyipar hasznosítja.
A XX. század elején leggyakrabban még a fát használták csomagolóanyagként. Napjainkra sokat veszített jelentõsségébõl, de a szállítás területén ma is pótolhatatlan. A szállítási csomagolásokból évente 100 ezer tonnás nagyságrendben képzõdik hulladék Magyarországon.
Fa hulladékok újrahasznosítására több lehetõség is van, az anyagában újrahasznosítás során ismét bútor készülhet belõle, vagy része lehet a farostlemeznek vagy a rétegelt lemeznek.
Az égetése során pedig hõenergia elõállítása történik. A fa fûtõértéke mintegy fele a kõszénnek, de mivel kénmentes, a környezetet kevésbé károsítja. A fa megújuló, vagy legalábbis megújítható energiaforrás.
Mi tartozik bele
- Egyutas raklapok
- EUR raklapok
- Zöldséges, gyümölcsös rekeszek, ládák
Fő szennyezői
- Műanyagok
- Szigetelő anyagok
- Bontási hulladékok (tégla, kavics, stb)
- Egyéb szemét